Монтана 2003 разгроми гостуващия Партизан 1953 (Сърбия) с 84:40 в

...

Монтана 2003 разгроми Партизан във Вършец

Монтана 2003 разгроми гостуващия Партизан 1953 (Сърбия) с 84:40 в среща от постоянния сезон на Адриатическата лига по баскетбол за дами, извършена в залата във Вършец. Интрига в срещата нямаше, откакто възпитаничките на Стефан Михайлов завоюваха първата четвърт с 20 точки разлика, а на почивката водеха с 47:20. Най-голямата преднина за Монтана 2003 беше 45 точки при 84:39 67 секунди преди сирената.

Александра Петрова приключи с 16 точки и 8 битки за триумфа. Шериз Уилямс дебютира с " дабъл-дабъл " - 14 точки и 12 битки, Снежана Алексич се регистрира с 13 точки, 7 битки и 7 асистенции, а 11 точки добави Дебора Филипова.

За Партизан най-резултатна беше Бранка Лукович с 12 точки, 10 вкара София Олич.

Лидер в класирането на Адриатическата лига е Будучност с баланс 7-1, а Монтана 2003 се изкачи на втора позиция с пет победи и две провали, само че е с мач по-малко.

На 13 и 14 януари Партизан ще изиграе два мача против Берое в Стара Загора.