Монако постигна изключително важен успех с 3:2 над един от

...

Монако обърна Рен, гледа към Шампионска лига

Монако реализира извънредно значим триумф с 3:2 над един от директните си съперници Рен в мач от 32-ия кръг на Лига 1. С успеха монегаските се изкачват от четвъртото място, на 3 точки зад третия Рен.

Домакините поведоха в 3-ата минута, откакто Хамари Траоре откри Флавиен Те, а той с глава прати топката в мрежата на Монако.

Реакцията на монегаските бе светкавична, като съумяха да изравнят девет минути по-късно посредством Вандерсон.

В 57-ата минута Монако доближи до цялостен поврат, откакто Уисам Бен Йедер с глава осъществя за 1:2.

20 минути по-късно гостите осъществиха и трето попадение, с което си взеха решение всичко. Вандерсон откри Боаду в наказателното поле, а нидерландецът не остави шансове на Алемдар.

Рен върна едно попадение надълбоко в добавеното време, когато Терие се разписа от дузпа, само че това бе извънредно незадоволително.
Източник: bnr.bg