Младежкият национален отбор на България загуби с 0:1 гостуването си

...

България U21 загуби от Швейцария след скандален гол

Младежкият народен тим на България загуби с 0:1 гостуването си на Швейцария в европейска подготовка, играна в Лугано, само че провалянето пристигна след гол от явна засада на Фабиан Рийдер в 56-ата минута.

Въпреки че телевизионните повторения демонстрираха недвусмислено, че халфът на домакините е бил в нередовна позиция, съдийската бригада от Португалия остана безмълвна и ощети извънредно съществено нашия отбор.

Иначе селекционерът на България Александър Димитров заложи на скица 4-3-3, като на върха на офанзивата действаше Владимир Николов, подпомаган от Кристиан Добрев и Велислав Василев по фланговете. През първото полувреме играта беше равностойна – домакините владееха малко повече топката, само че “лъвчетата ” се бранеха извънредно сполучливо, а Дамян Христов се отличи с няколко чудесни намеси под рамката на родната врата.

Малко след почивката се стигна и до най-спорната обстановка в срещата. Тогава Имери стреля, а при добавката Рийдер, който бе зад цялата българска защита, прати топката в мрежата на Христов. За страдание обаче основният съдия Густаво Корея и асистентите му не се намесиха и по този начин попадението бе зачетено.

До края на мача селекцията на Александър Димитров се опита да стигне до изравнителен гол, като Марин Петков имаше добър късмет, само че изстрелът му от директен свободен удар беше блокиран. Така за повторно в границите на тези европейски квалификации съставът ни позволи минимална загуба от Швейцария. В последния си дуел от акцията на 11 юни България гостува на Гибралтар.

Съставът на България: 12. Дамян Христов, 3. Йоан Стоянов, 18. Атанас Чернев, 13. Симеон Петров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 8. Марин Петков (90 – 15. Мартин Атанасов), 6. Валентин Антов (к), 5. Йоан Бауренски (62. – 20. Христо Иванов), 11. Кристиан Добрев (62 – 14. Димитър Стоянов), 10. Владимир Николов, 7. Велислав Василев

Селекционер: Александър Димитров
Източник: novinata.bg