Младежкият национален отбор на България (до 21 години) запази шансове

...

Младежите запазиха шансове за Евро 2019 след класика срещу Словения

Младежкият народен тим на България (до 21 години) резервира шансове за второто място в квалификационна група след безапелационна победа над Словения с 3:0.

Възпитаниците на Антони Здравков извоюваха успеха с два гола на нападателя на ЦСКА Кирил Десподов и един на халфа на " Левски " Антонио Вутов.

Победата остави България на 4-о място с 8 точки, две по-малко от словенците, които заемат втората позиция в квалификационна група 9 за Евро 2019. Трети е съставът на Казахстан с 9 точки след победа по-рано през днешния ден над Люксембург с 3:0.

" Лъвовете " се нуждаеха от наложителни три точки на " Трейс Арена ", с цел да запазят шансове за класиране на Евро 2019 и съумяха да ги реализиран, проявявайки геройство и темперамент.

В 13-а минута Стефан Велков можеше да открие резултата, само че бе блокиран от вратаря преди да нанесе завършващ удар.

Антонио Вутов вкара за 1:0 в 20-а минута с удар през куп от играчи. Три минути преди почивката Кирил Десподов удвои с удар от дребен удар.

През втората част българите ловко затварях пространствата в своята половина и съумяха да запазят задатъка си. А при бърза контраофанзива в 83-а минута Десподов бе изведен самичък против вратаря и не сбърка, бележейки с удар сред краката за 3:0.

Състави

България U21: Даниел Наумов, Венцислав Керчев, Стефан Велков, Ангел Лясков, Мартин Костадинов, Янис Карабельов, Антонио Георгиев, Кирил Десподов (87-Светослав Ковачев), Александър Георгиев (80-Николай Минков), Божидар Краев, Антонио Вутов (71-Наско Милев)

Словения U21: Сорчан, Бадзим, Кухар, Мате, Глиха, Бижол, Крамарич (46-Репаш), Бречи, Вокич (75-Фаткич), Пишек, Ожболт (46-Млакар)
Източник: btvnovinite.bg