Миньор победи Локомотив (София) с 1:0 в мач от 22-ия

...

Миньор спря Локо Сф за върха, Миро Будинов донесе победата за чуковете в края

Миньор победи Локомотив (София) с 1:0 в мач от 22-ия кръг на Втора лига. Единственият гол в Перник вкара Мирослав Будинов в 86-ата минута.

Така " чуковете " събраха 24 точки и се изкачиха на 11-о място във краткотрайното класиране. " Железничарите " остават втори с 42 точки.

В началните минути липсваха голови положения. В 28-ата минута Леонтиев отрази удар от директен свободен удар на Цветков. В 37-ата минута Борис Галчев залъга добре на границата на наказателното поле и стреля, само че над вратата.

В 40-ата минута Ферари откри Диков в наказателното поле. Нападателят бе оставен изцяло самичък, само че реши да заложи на силата и стреля над вратата.

В 73-ата минута Мики Орачев беше открит на пеналтерията и нанесе удар от придвижване. Топката беше ориентирана в долния десен ъгъл на вратата, само че последва лек рикошет и тя излезе в корнер.

В 86-ата минута " чуковете " поведоха. Разписа се Будинов след подаване на Йосифов. Нападателят засече подаване отдясно и не остави шансове за Митрев.

Източник: fakti.bg