Миньор Перник и Струмска слава разделиха точките и направиха 1:1

...

Миньор и Струмска слава взеха по точка в дербито

Миньор Перник и Струмска популярност разделиха точките и направиха 1:1 в мач от 28-ия рунд от родната Втора лига. И двата гола паднаха през второто полувреме, като и двете попадения бяха осъществени от играчи на Струмска популярност.
След 63 минути игра Мартин Костов си вкара автогол и даде задатък на „ чуковете “ без да желае, само че пет по-късно капитанът Борислав Николов изравни резултата на „ Стадиона на мира “.
В самия завършек на срещата пък реферите подвигнаха несъществуваща засада на Крис Вълчинов и го стопираха да доразвие нахлуване самичък против стража на Миньор.

Точката изкачи Миньор до 14-ото място и отборът към този момент има 31. Струмска популярност пък стана 13-и с 32 точки.

Първите минути на " Стадиона на Мира " не предложиха кой знае какви положения пред двете порти, като двата отбора опитваха да открият дълготраен надзор върху топката. Това като че ли се получаваше малко по-добре за домакините към първите 20 минути. В 28-ата минута Григор Долапчиев отклони топката, която беше центрирана от свободен удар и опита да изведе капитана Василев, само че Драгомир Петков улови.

Девет преди края на първата част Стивън Кирилов добре откри Кристиян Китов, който стреля от придвижване, само че прати топката навън. До края на полувремето Струмска популярност взе леко самодейността и опита няколко набези по левия фланг, само че и те не спомогнаха за откриването на резултата през първата част в Перник.

Пет след подновяването на втората част Александър Златков се озова " очи в очи " с Леонтиев и шутира, само че право в стража на " чуковете ", който избави. След малко повече от час игра Ангелов центрира от корнер, а Антон Славчев засече с глава, само че защитник на Струмска популярност спря пред голлинията. Топката отиде към Йосифов, който я изпрати към вратата, а тя рикошира, след което влетя във вратата на тима от Радомир - 1:0 за Миньор. След повторенията пък стана ясно, че Мартин Костов подложи тялото си, след което топката влетя зад Петков.

Струмска популярност се понесе в това да изравни резултата и го стори единствено пет минути по-късно. С акробатично осъществяване Стивън Кирилов откри капитана Николов, който стреля с глава и обърна кълбото по отличен метод, с цел да изравни резултата - 1:1.

В 86-ата след центриране от фал топката се озова в непокрития Кристиян Йосифов. Той шутира по диагонала с компактен удар, само че не откри очертанията на вратата на гостите. В 89-ата минута вторият помощник - Михайлов, подвигна неуместно флага си за засада на Крис Вълчинов, откакто ясно се видя, че Венци Василев покри линията и по този начин Струмска популярност се размина с втори гол в този мач.

Миньор - Струмска популярност 1:1

1:0 Йосифов (63)

1:1 Николов (68)

Съставите

Миньор:  1 Даниел Леонтиев - 15 Мартин Атанасов 3 Антон Славчев 21 Венцислав Василев - КАПИТАН 24 Георги Купенов 5 Веселин Васев 23 Валентин Николов 30 Михаел Орачев 22 Мбуямба-Седрик Каломбо 10 Григор Долапчиев 18 Софиан Диа

Струмска популярност:  12 Драгомир Петков - 77 Марио Дилчовски 91 Костадин Илиев 5 Мартин Костов 11 Денислав Мицаков 8 Георги Янев 20 Кристиян Китов 14 Димитър Стоянов 17 Стивън Кирилов 10 Александър Златков 2 Борислав Николов - КАПИТАН
Източник: novsport.com