Миньор 2015 излезе еднолично начело във временното класиране на регион

...

Миньор 2015 излезе начело на Запад

Миньор 2015 излезе еднолично отпред във краткотрайното класиране на район Запад в ББЛ А група, откакто в късния мач надделя Микс с 92:54 и остава единствен без загуба в района.

След висока ефикасност и няколко замени на водачеството на старта, тимът от Перник поведе с 26:21 след 10 минути игра. Поредица от 12 безответни точки в негова изгода в средата на втория интервал направи разликата двуцифрена, като на почивката отборът бе напред с 48:34.

Миньор 2015, който и в този мач бе воден от Милен Дудев вместо Георги Младенов, поддържаше стабилен задатък и след паузата, като преди последната четвърт водеше с 67:48. В оставащото време столичният отбор вкара едвам 6 точки, което разреши на гостите да завоюват още по-убедително.

Кристиян Ставрев приключи с 20 точки и 10 битки за спечелилите. Георги Бързаков се регистрира с 15 точки, 9 битки и 6 асистенции. Боян Тенев има 14 точки, с 13 и 10 битки е Драгомир Енчев.

За Микс 15 точки вкара Марио Боянов, с 12 и 9 битки се регистрира Виктор Германов.