Милан победи Славия (Прага) с 4:2 у дома в първия

...

Милан потрепери срещу 10 от Славия , но взе добра преднина преди реванша

Милан победи Славия (Прага) с 4:2 вкъщи в първия 1/8-финален мач сред двата отбора в шампионата Лига Европа.

Двубоят на " Сан Сиро " стартира извънредно за гостите и те останаха с човек по-малко още в 28-ата минута след пряк червен картон на Ел Малик Диуф.

Само осем минути по-късно " росонерите " откриха резултата. Рафа Леао изведе Оливие Жиру по великолепен метод, а французинът прониза вратата на чехите за 1:0.
 Снимка 656479
Източник:

Радостта на Милан беше за малко и Славия изравни единствено две минути след гола на Жиру. Давид Дудера възвърне равенството след страховит шут от отдалеченост.

В края на първото полувреме домакините нанесоха нови удара на своя посетител. В 44-ата минута Райндерс направи 2:1, а малко по-късно се разписа и Рубен Лофтъс-Чийк, с цел да направи преднината на Милан много по-убедителна.
 Снимка 656481
Източник:

Никой не очакваше, че Славия (Прага) ще успее да направи освен това с 10 души на терена, само че чехите изненадаха всички и в 65-ата минута Иван Шранц се разписа за 3:2.

Гостите помечтаха за освен това до 85-ата минута на дуела, когато Пулишич се възползва от нова асистенция на Леао и оформи крайното 4:2.

Реваншът е след седмица в чешката столица.
 Спарта (Прага) - Ливърпул 1:5 в мач от Лига Европа
Ливърпул си проправи път към 1/4-финалите в ЛЕ след здрав пердах над Спарта в Прага