Милан победи Фрозиноне с 3:1 в мач от 14-ия кръг

...

Милан се доближи до челните позиции след успех над Фрозиноне

Милан победи Фрозиноне с 3:1 в мач от 14-ия кръг на Серия А. Лука Йович, Кристиан Пулишич и Фикайо Томори се разписаха за спечелилите.

Росонерите бяха по-активни в напред във времето в хода на първото полувреме. Удар на Юнус Муса срещна лявата греда в 35-ата минута.

Натискът на домакините на стадион “Сан Сиро ” в Милано се отплати в 43-ата минута. Лука Йович откри резултата с шут от вътрешността на наказателното поле.

След почивката играчите в червено-черно продължиха да бележат. По-малко от 5 минути след подновяването на на играта Кристиан Пулишич удвои преднината на отбора си. Полузащитникът получи асистенция от вратаря Майк Менян и направи резултата 2:0.

Фикайо Томори подпечата триумфа за отбора си с трети гол. Централният бранител се разписа от непосредствена непосредственост с удар от придвижване.

Гостите стигнаха до почетно попадение в 83-ата минута. Марко Брешанини бе прецизен от директен свободен удар.

Милан остава на 3-ата позиция в класирането с актив от 29 точки. Фрозиноне се смъкна до 11-ото място в подреждането с 18 пункта.