Милан отстъпи на Наполи с 0:1 в дербито на 18-ия

...

Наполи удари Милан и го измести от второто място в Серия А

Милан отстъпи на Наполи с 0:1 в дербито на 18-ия кръг в италианската Серия А.

На стадион „ Сан Сиро “ в Милано домакините позволиха ранен гол още в петата минута на срещата, осъществен от Елиф Елмас, който се разписа след асистенция на Пьотр Желински. Това се оказа и единственото попадение в конфликта, като „ росонерите “ стигнаха до изравнителен гол посредством Франк Кесие в 90-та минута, само че той бе анулиран след намесата на Системата за видеоповторение (ВАР).

С триумфа си неаполитанци изместиха Милан от второто място в класирането, като и двата състава са с еднакъв точков актив, само че Наполи е с по-добри индикатори в директните мачове с отбора на Стефано Пиоли. И двата състава изостават на четири точки от водача и настоящ първенец в Калчото Интер, който разруши новака Салернитана с 5:0 като посетител по-рано в петък.

В последните си мачове за годината Наполи приема Специя на Петко Христов, а Милан гостува на новака Емполи.
Източник: dnesplus.bg