Милан елиминира Лацио и се класира на финала за Купата

...

Милан спечели рулетката на дузпите срещу Лацио

Милан отстрани Лацио и се класира на финала за Купата на Италия, където ще спори с Ювентус. "Росонерите " ликуваха на "Олимпико " след победа с 5:4 след дузпи (0:0 в постоянното време и след продължения). В първата срещата двата отбора още веднъж бяха приключили при нулево тъждество.

Най-интересната обстановка преди почивката бе в 36-ата минута, когато Чиро Имобиле опита да тормози Джанлуиджи Донарума, само че младият вратар блесна с необикновено избавяне, написа "Блиц ".

Давиде Калабрия имаше отличен късмет да вкара в 55-ата минута, само че Томас Стракоша избави. Двата отбора дадоха всичко от себе си в срещата, която беше доста равностойна, само че постоянното време приключи 0:0. В първото продължение страховит инстикт на Стракоша избави Лацио след осъществяване на фаул на Чалханоглу, който рикошира в Савич. При последвалия корнер албанският вратар излезе неприятно, само че Романьоли от два метра направи по-трудното, като стреля в навън.

Рикардо Монтоливо и Фабио Борини се появиха за гостите, а Джордан Лукаку за "орлите " от Рим. В 117-ата минута Калинич пропусна доста добра опция. Така се стигна до дузпите, където Имобиле стреля първи, Донарума хвана ъгъла, само че топката мина под ръката му. Вратарите избавиха ударите на Родригес, Савич, Монтоливо и Лейва, след което поредно точни бяха Бонавентура, Пароло, Борини, Андерсон, Бонучи, като при резултат 3:3 приключиха първите пет осъществявания.

Лулич даде задатък на "орлите ", Чалханоглу още веднъж изравни, след което Луис Фелипе стреля над гредата, а Романьоли прати топката в мрежата и "росонерите " ликуваха.

За Милан това е 14-и край в шампионата за Купата на Италия. Тимът не е печелил трофея от 2003 година. Финалът против Ювентус ще бъде на 9 май.
Източник: fakti.bg