Микел Весга вкара две спечелени от Нико Уилямс дузпи и

...

Атлетик Билбао преодоля дефицит от два гола за победа с 4:2 срещу Бетис

Микел Весга вкара две извоювани от Нико Уилямс дузпи и Атлетик Билбао преодоля недостиг от два гола за победа с 4:2 против Бетис в мач от третия кръг на испанското състезание по футбол.

Уилян Жозе и Иско вкараха за гостите от Бетис в първите 10 минути на мача, само че Билбао обърна резултата до края на полувремето. Весга понижи с първата дузпа в 30-ата минута и след още 15 изравни за 2:2. В седмата минута на добавеното време пък Горка Гурусета, който дойде в Билбао през лятото като свободен сътрудник, даде преднина на баските след асистенция на Иняки Уилямс - брат на Нико.

Унай Гомес наниза четвъртото попадение през второто полувреме и по този начин Билбао завоюва с 4:2. Баските се изкачиха на пето място с шест точки, а Бетис остава девети с две по-малко.