Майкъл, който остана на втора позиция на миналото европейско, сега

...

Майкъл Бекет продължава да държи златото след 4-ти ден на европейското по ветроходство във Варна

Майкъл, който остана на втора позиция на предишното европейско, в този момент се бори за златото в Морската столица в мощна конкуренция. Хърватин и гъркиня водят в IlCA6. В четвъртия следващ ден на Европейското състезание Варна продължава да дава превъзходни условия за ветроходство. 20 възла вятър и огромни талази още веднъж повториха своя изящен сюжет за състезателите. Условията несъмнено бяха доста взискателни за всички 220 участници, принуждавайки ги да се раздадат на най-много за всяка вълна, предизвиквайки освен своите механически умения, само че и мощ. Днес беше първият ден на финалните серии за ILCA7, като те се състезаваха в два потока –златен и сребърен. За страдание съумяха да проведат единствено една гонка и по този начин завършиха с шест досега, до момента в който тези в клас ILCA 6 към този момент имат седем. Класирането при дамите се промени от през днешния ден, като олимпийската състезателка от Гърция Базилея Карахалиу (14-1-3-8-14-4-1) поведе с 31 точки. Агата Барвинска от Полша (20-8-13-4-3-1-5) също се изкачи на една позиция и в този момент се класира на второ място, единствено на три точки зад водача. Довчерашната лидерка Флем Хост от Норвегия (3-3-1-79BFD-6-11-15) падна на третото място с 39. Шампионатът на ILCA 6 при мъжете към момента се господства от Стрипе Гаспич от Хърватска (2-3-4-2-1-1-1), спечелвайки двете гонки през днешния ден и повеждайки с 10 точки. Силният вятър и вълните се оказаха прелестни условия за триумф за този 78 -килограмов играч. На второ място в общото класиране и лидер в шампионата за под 21 години е Умут Ейрипармак от Турция  (1-1-2-7-7-5-7) с 23. Трето място в общото и 2-ро до 21 години е за  Ясон Кефалонитис от Гърция с 26. Оскар Мадонич от Украйна е четвърти в общото и трети в конкуренцията при ветроходците под 21 годишна възраст с 27.7. Конкуренцията на ILCA 7 се ускорява, като топ 7 ветроходците се разделят едвам от  16 точки. Те можаха да създадат единствено една гонка през днешния ден, като Майкъл Бекет GBR (1-1-4-9-1-11) води с  18 точки. Шест точки зад него в този момент е хърватинът Филип Юришич CRO (3-20-5-3-1-12) с 24. Трето място на този краткотраен подиум за нанагорнище на Лоренцо Киаварини от Англия (11-13-4-1-5-6) с 27.   Победител в единичната златна гонка през днешния ден стана съветският моряк Максим Николаев, който в този момент се изкачи на 6 -та позиция с 33 точки. Втори през днешния ден бе унгарецът Джонатан Ваднаи - пети в общото класиране с 30. Павлос Контидес от Кипър означи 21 -во място през днешния ден и падна на 4 -та позиция. Подобна е обстановката за австралиеца Люк Елиът AUS, който падна на 7 -мо място за Открития европейски трофей. Съдийският транспортен съд възнамерява три нови гонки за на следващия ден, стартирайки в 11:00 с ILCA7 злато, следвайки от сребро. В 14:00ч стартира конкуренцията за ILCA 6 дами, последвано от ILCA 6 мъже. Повече информация от формалния лист известия за конкуренцията. Състезанието продължава до 9-ти октомври, когато в 18:00ч. на Морска гара ще се организира формалното награждаване на новите европейски първенци в наличието на доста публични посетители.  Европейското състезание се провежда от Семеен кодекс „ Черно море Бриз “, Българска федерация по ветроходство с президент Росен Марангозов, Министерство на младежта и спорта и Община Варна, с поддръжката на Пристанище Варна. Варна се готви за влиятелния конгрес от повече от три години, провеждайки три кръга от Европейската купа през 2018, 2019 и 2020 г.
Източник: dnesplus.bg