Матей Казийски спечели “българското” дерби на италианската Суперлига, след като

...

Матей Казийски спечели “българското” дерби срещу Виктор Йосифов

Матей Казийски завоюва “българското” дерби на италианската Суперлига, откакто неговият Калцедония (Верона) победи изрично вкъщи Веро Волей (Монца) с 3:0 (25:20, 25:22, 25:14) в мач от 14-ия кръг.

Матей Казийски игра ужасно цялостен мач за Верона и стана най-резултатен за домакините с 12 точки (2 аса), а капитанът на националния тим Виктор Йосифов също бе на игрището през цялата среща и записа 6 точки (1 блок).

Отборът на Калцедония поведе в първата част с 10:6 след офанзива на иранския национал Мохамадджавад Манавинеджад. Волейболистите на Монца съумяха да понижат до 13:14. Ас на Стефан Бойер и 23:17 за Верона. Матей Казийски донесе триумфа на домакините в първия гейм след пайп - 25:20.
Възпитаниците на Никола Гърбич поведоха с 16:12 след единична обсада на Стефан Бойер. Виктор Йосифов и съотборниците му понижиха до 21:22. Никола Гърбич взе спиране за Калцедония. Верона завоюва и втората част след индивидуален блок на Емануеле Бирарели - 25:22.

Матей Казийски и съотборниците му поведоха с 11:6 при започване на 3-ата част след единична обсада на Себастиан Соле. Ас на Матей Казийски нпарви 16:9 за Калцедония. Верона завоюва третата част след ас с 25:14 и мача с 3:0 гейма.

КАЛЦЕДОНИЯ (ВЕРОНА) - ВЕРО ВОЛЕЙ (МОНЦА) 3:0 (25:20, 25:22, 25:14)
ВЕРОНА: Лука Спирито 2, Стефан Бойер 11, МАТЕЙ КАЗИЙСКИ 12 , Мохамадджавад Манавинеджад 9, Емануеле Бирарали 8, Себастиан Соле 9 - Даниеле Де Пандис-либеро (Аимоне Алети)
Старши треньор: НИКОЛА ГЪРБИЧ
МОНЦА: Сантияго Ордуна, Амир Гафур 8, Донован Дзаворник 12, Олег Плотнитцкий 9, ВИКТОР ЙОСИФОВ 6 , Томас Берета 3 - Марко Рицо-либеро (Томас Калигаро, Стефано Джаното 2, Якопо Бото 1, Мартинс Аарасомуан, Андреа Галиани 1) Старши треньор: ФАБИО СОЛИ.