Мартин Камбуров поведе Берое към победа с 2:1 над Славия

...

Камубров поведе Берое за успех над Славия, настигна по мачов...

Мартин Камбуров поведе Берое към победа с 2:1 над Славия със своя гол №256 в А група. Легендата на Локомотив Пловдив изигра своя мач №454 в елита и настигна досегашният рекордьор Марин Бакалов. Той е единствено на седем дуела от достигането на връх по изиграни срещи, който се дължи от неговия другар Георги Илиев, който сега е помощник-треньор на черно-белите.

Камбуров откри в 33-ата минута с доста ефектно попадение. Влезлият като запаса Питър Макрилос върна Славия в мача с хубав гол в 61-ата минута, само че Абубакар Тунгара донесе триумфа на старозагорци в 70-ата минута. Така Берое се изкачи на шесто място във краткотрайното класиране на А група като изпревари Локомотив Пловдив с една точка. Черно-белите обаче могат да се върнат в шестицата, в случай че на следващия ден съумеят да победят вкъщи Черно море.
Източник: marica.bg