Мароко стана поредният гигант, който беше победен на изпълнената с

...

Южна Африка изуми Мароко и достигна до четвъртфиналите на AFCON, Мали също през

Мароко стана следващият колос, който беше надвит на изпълнената с потрес Купа на африканските народи, когато падна с 2-0 от Южна Африка във вторник, до момента в който Мали също си обезпечи място на четвъртфиналите.

Доказателство, че Макгопа и Тебохо Мокоена означиха гол през второто полувреме за Южна Африка, до момента в който Бафана Бафана още веднъж се оказа страховит тим за Атласките лъвове, чийто Ахраф Хакими пропусна дузпа.

След като стана първият африкански тим, достигнал до На полуфиналите на Световното състезание в Катар преди две години Мароко загуби два от 13 мача, като и двете провали бяха породени от Южна Африка.

Шокиращият резултат от 16-те финала в задушния крайбрежен град Сан-Педро на Кот д'Ивоар пристигна след Мали победи Буркина Фасо с 2-1 в Корого, като Ласин Синайоко вкара, което се оказа основният гол.

Мароко се причислява към защитаващия купата си Сенегал, Тунис, Алжир, Камерун и Буркина Фасо като тимове, класирани измежду първите 10 в Африка, които се...