Марица завърши 1:1 в домакинството си на Струмска слава в

...

Спряха тока на Марица, първи хикс за сезона

" Марица " приключи 1:1 в семейството си на " Струмска популярност " в среща от 4-ти кръг на Втора лига.

Двубоят бе първи на актуализирания стадион в Кършияка и бе изгледан от към 1000 фенове.

Авария в цялата северна част на града остави без ток и стадион " Марица " повече от час и половина, само че все пак организацията на срещата бе на високо равнище.

През първата част " Марица " доминираше, като сътвори и няколко преференциални за гол положения. Играта се водеше най-вече в полето на домакините, които бяха избрали очебийно защитна тактичност. В 12-та минута Валери Домовчийски засече центриране с глава, само че последва рикошет. Минута по-късно Мартин Газиев стреля от отдалеченост настрана от задачата. В 15-та минута Мариян Тонев напредна отляво и стреля, само че вратаря на гостите избави. Нов късмет се откри пред капитана на домакините Домовчийски в 24-та минута, след следващия корнер, само че той още веднъж нямаше късмет. В 32-та минута гостите за пръв път стигнаха до голова обстановка - Георги Янев стреля, само че в навън. Няколко минути по-късно Мариян Тонев излезе на добра позиция против вратаря Драгомир Петков, само че последния съумя да улови.

През втората част " жълто-сините " се пробваха да изтеглят напред отбора на " Струмска популярност ". В 55-та минута Мариян Тонев стреля рисково, само че в навън. В 57-та Валери Домовчийски бе доста покрай гола, откакто засече с глава, само че добра интервенция на стража Петков предотврати гола. В 59-та отново Домовчийски, а след него и Станислав Маламов стреляха поредно от дясно, само че вратаря избави и двата удара. В 61-та минута най-сетне " Марица " стигна до гол. Веселин Марчев вкара красиво попадение с компактен удар от отдалеченост, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратаря Петков. И след гола възпитаниците на треньора Николай Димитров продължиха да бъдат по-активният тим, създавайки още положения. В игра влезе новото поълнение Янко Ангелов, който записа дебют с екипа на " Марица ". В 69-та минута Веселин Марчев можеше да удвои, само че още веднъж Петков се намеси добре. Малко по-късно Янко Ангелов стреля от отдалеченост, само че удърът не беше мощен и Петков се оправи. В 84-та минута Димитър Аврамов бе покрай гола, само че с глава прати топката над гредата. Златен късмет за втори гол пропусна Александър Праматаров, който след меле в наказателното поле засече неуместна топка, само че я изпрати над вратата. В последната минута, обратно на логиката, гостите изравниха. Капитанът Борислав Николов бе най-съобразителен при една от редките офанзиви на неговия тим и донесе точка за състава на гостите, които бяха извънредно щастливи от постигнатото.

Така " Марица " не съумя да запише четвърта поредна победа, макар че сподели добра игра. Тимът остава водач в класирането с актив от 10 точки дружно с отборите на " Миньор " и " Хебър ". На 13-ти август, петък, маричани гостуват на " Септември " в София. Мачът е от 18 часа, на стадиона в столичния квартал " Драгалевци ".

МАРИЦА : Илия Николов, Величко Величков, Ангел Грънчов, Димитър Аврамов, Симеон Вешев, Мартин Газиев (Янко Ангелов), Сами Мехмедов, Веселин Марчев, Станислав Маламов (Айкут Янъков), Валери Домовчийски (Александър Праматаров), Мариян Тонев РЕЗЕРВИ: Петър Начев, Георги Иванов, Даниел Спасов, Теодор Фърков. Треньор: Николай Димитров

СТР. СЛАВА : Драгомир Петков, Борис Иванов, Димитър Петков (Руси Чернаков), Мартин Костов, Никола Борисов, Денислав Мицаков, Антон Тунгаров (Борислав Никифоров), Георги Янев, Борислав Николов ©, Александър Аспарухов, Георгиос Ефстратиадис (Томас Добрев). РЕЗЕРВИ: Петър Маринов, Даниел Василев, Николай Щерев, Треньор: Владимир Димитров

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Сами Мехмедов, Валери Домовчийски (М); Антон Тунгаров, Никола Борисов (СС)