Марица загуби гостуването си на Добруджа с 4:1. Срещата бе

...

Марица падна тежко, шансовете за спасяване са нулеви

Марица загуби гостуването си на Добруджа с 4:1. Срещата бе от 29-ти кръг на шампионата във Втора лига. От състава на Марица липсваха контузените Стефан Попов, Христиан Димитров и Наско Христев, както и Теодор Андреев и Николай Иванов, които са заболели. Юношата Симеон Сираков дебютира като титуляр в представителния отбор на Марица, различен младеж - Радослав Мицев бе включен за пръв път в групата за дуел от Втора лига. Срещата се игра под непрекъснат дъжд на много подгизналия терен в к.к. Албена. Първата част вървеше към нулево тъждество, само че в продължението състезател на Добруджа засече центриране от корнер. Петър Начев мазета, само че Осман Шериф довкара избитата топка за 1:0. Шанс за гол се откри пред Свилен Щерев, чиито удар мина на сантиметри от страничната греда. С доста мощен и компактен удар от границата на наказателното поле на Преслав Йорданов домакините удвоиха в 52-та минута. Вторият гол предопредели крайният победител в мача и гарда на пловдивчани като че ли напълно падна. До края на дуела те инкасираха още два гола след центриране от корнер и меле и след фаул. Димитър Пиргов означи и двете попадения за Добруджа. Дебютиращият Симеон Сираков игра до 75-та минута, а по-късно различен младеж на маричани Радослав Мицев влезе в игра и също записа дебют. В края на мача Марица въпреки всичко стигна до почетно попадение, което оформи крайното 4:1. Валери Домовчийски засече центриране на Силен Щерев, стражът на домакините мазета, а Олджай Алиев довкара. След седмица Марица е хазаин на Струмска популярност (Радомир). МАРИЦА: Петър Начев, Атанас Ташолов, Димитър Аврамов, Мартин Газиев, Милен Танчев, Соломон Джеймс (Илиян Йорданов 75`), Симеон Сираков (Радослав Мицев 75`), Станислав Маламов (Олджай Алиев 45`), Янко Ангелов, Веселин Марчев © (Свилен Щерев 45`), Георги Трифонов (Валери Домовчийски 60`). РЕЗЕРВИ: Виктор Петков, Илия Николов, Ифеани Дейвид, Димо Бакалов. треньор: Кирил Андонов ДОБРУДЖА: Георги Аргилашки ©, Здравко Серафимов, Димитър Пиргов, Шериф Осман (Борис Иванов 68`), Ивайло Климентов, Георги Пашов (Иван Иванов 75`), Калин Георгиев, Милен Гамаков (Пауло Соарес 73`), Преслав Йорданов, Раел Лолала (Преслав Славков 75`), Ангел Ангелов. РЕЗЕРВИ: Алексей Андреев. Треньор: Тодор Киселичков ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Георги Трифонов, Атанас Ташолов, Валери Домовчийски (М); Преслав Славков (Д) Съдийски състав: Горско стопанство: Борис Попов, АС1: Светослав Стойчев, АС2: Димо Стоянов, 4-ТИ: Светослав Лазаров, СН: Живко Недялков
Източник: trafficnews.bg