Марица спечели четвъртата си поредна титла във волейболното първенство на

...

Марица отново на българския волейболен връх, за четвърти пореден път

Марица завоюва четвъртата си поредна купа във волейболното състезание на България след втори триумф над Левски, този път в София с 3:0 гейма (25:13, 27:25, 25:23).

Левски стартира по-добре мача и поведе с 3:1, само че Марица се съвзе и изравни до 4:4. Постепенно пловдивчанки взеха самодейността и при първата техническа пауза към този момент водеха с 8:5. След съумяха да понижат резултата до 7:9, "сините " волейболистки не откриха съпротивителни сили в средата на гейма и Марица се отдръпна на второ техническо спиране при 16:10 след неточност на Кристина Гунчева от сервис.

С отлична игра при офанзивата Марица направи разлика от 8 точки - 19:11. Симона Димитрова сбърка при начален удар, с цел да стане разликата осем точки - 20:12. След отлична игра девойките на Иван Петков завоюваха първия гейм с 25:13.

Във втория гейм Левски потегли добре и поведе с 2:0, само че Марица небрежно обърна развиването на дуела и поведе с 3:2. Левски стигна до тъждество 6:6, само че незабавно по-късно сбъркаха на сервис, последна и отлична офанзива на Марица и техническата пауза пристигна при 8:6 за пловдивския отбор. Левски опита да се върне в мача и даже стигна до равнене при две неточности при офанзива на Марица - 12:12. Марица водеше и при втората техническа пауза с 16:13. Левски съумя да изравни резултата до 21:21 и поведе с 22:21. Марица изравни до 22:22, след добра игра Левски поведе с 24:22, последва точка за Марица до 23:24, само че въпреки всичко "сините " имаха геймбол, който пропуснаха и се стигна до равнене - 24:24. Отново Левски стигна до геймбол при 25:24 и още веднъж го пропуснаха - 25:25. В основните моменти на този втори гейм Марица реализира две следващи значими точки и затвори и втория гейм с 27:25.

В третия гейм Марица поведе небрежно с 5:2, а офанзивите на Левски бяха спирани от съвършените блокади на Марица. Първата техническа пауза пристигна при резултат 8:6. Левски се върна в дуела и изравни до 9:9, а по-късно и 10:10. Марица реализира 3 поредни точки и поведе с 13:10. Втората техническа пауза пристигна при 16:12 за маричанки. Вангелия Рачковска с отлична офанзива завоюва 14-ата точка за Левски, само че незабавно по-късно сбърка и резултатът стана 17:14 за Марица. Левски изравни резултата до 18:18. В този миг наставникът Иван Петков получи жълт картон за невъздържаното си държание. Резултатът мина през 19:19, а Гунчева изведе "сините " напред с 20:19, само че Марица изравни - 20:20. В последна сметка Марица победи и в третия гейм с 25:23 и завоюва справедливо купата в шампионата.