Марица (Пловдив) победи с 2:1 Спортист (Своге) в контролна среща,

...

Марица разби Спортист

Марица (Пловдив) победи с 2:1 Спортист (Своге) в контролна среща, която се игра на стадиона в село Говедарци.

Първото полувреме сред двата тима от Втора лига приключи без голове, само че Димитър Андонов откри резултата от директен свободен удар в 55-ата минута. С попадения на Димитър Аврамов и Радослав Апостолов в 65-ата и в 74-ата минути пловдивчани обърнаха.

Преди началото на срещата се изля пороен дъжд, а времето бе много студено. Двубият беше и всекидневен дебют за новия старши треньор на Спортист Георги Чиликов.

В 9-ата минута футболистите на Спортист направиха доста положително заучено състояние от директен свободен удар, топката стигна до Павлин Чиликов, който я смъкна с глава и футболист на „ шоколадите “ я вкара, само че бе маркирана засада. В началото на второто полувреме Георги Чиликов направи промени в състава. Още първоначално Спортист можеше да поведе, само че положително състояние бе пропиляно.

В 54-ата минута Димитър Андонов се пребори със отбраната на „ синьо-жълтите “ и бе съборен от Соломон Джеймс, който получи червен картон. Потърпевшият Андонов извърши съвършено директния свободен удар и с мощен шут с левия крайник означи за 1:0. Пловдивчани изравниха в 61-ата минута. След центриране от директен свободен удар Димитър Аврамов игра с глава, в началото Мартин Величков съумя да стигне до топката, само че това не се оказа задоволително и тя влезе в мрежата – 1:1.

Маричани поведоха в 74-ата минута посредством Радослав Апостолов, който направи прекрасен независим рейд, мина през няколко футболисти на Спортист и пусна топката около вратаря за 1:2.

До края на мача футболистите на Спортист пробваха да изравнят резултата и в 90-ата минута отново Андонов стреля отлично с глава, само че Илия Николов мазета в корнер.

МАРИЦА - СПОРТИСТ 3:0
1:0 Димитър Андонов (55)
1:1 Димитър Аврамов (61)
1:2 Радослав Апостолов (74)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

МАРИЦА : Илия Николов, Димитър Аврамов, Атанас Ташолов, Мирослав Пушкаров, Соломон Джеймс, Милен Танчев, Олдай Алиев, Християн Димитров, Георги Трифонов, Петър Атанасов, Айкут Янъков (Виткор Петков, Радослав Апостолов, Мартин Газиев, Йорадн Пейчинов, Теодор Фърков, Стефан Попов, Валери Домовчийски, Веселин Марчев, Теодор Цветков);

СПОРТИСТ : Иван Гошев, Мартин Сандов, Георги Маджаров, Павлин Чиликов, Владимир Сиромахов, Владимир Семерджиев, Александър Бастунов, Кристиян Тасков, Калоян Стефанов, Радослав Живков, Мартин Кръстев (Ивайло Василев, Мартин Величков, Богомил Богомилов, Филип Ангелов, Йоан Маринов, Димитър Андонов, Иван Аврамов, Иван Митрев, Лукас Мартинс).
Източник: novsport.com