Марек направи грешна стъпка в Югозападна Трета лига, завършвайки у

...

Марек се издъни срещу ЦСКА 1948 III, синът на Любо Пенев бележи отново

Марек направи неверна стъпка в Югозападна Трета лига, завършвайки вкъщи 1:1 с третия тим на ЦСКА 1948. Дупничани изиграха вял мач, а сякаш бяха подценили противника си. Още първоначално гостите сътвориха две положения за гол, с което загатнаха за положителния си капацитет. И при двете обстановки обаче добре се намеси вратарят на Марек Пламен Младенов.

Между тези две обстановки пропуск с глава за домакините направи Росен Йорданов. В 33-ата минута след хубава офанзива на " алените " самичък против вратаря излезе Николас Пенев и синът на Любо Пенев невъзмутимо осъществя за 1:0. Още в ответната офанзива Марек можеше да изравни, само че от страхотна позиция Николай Ганчев не съумя да означи.

През второто полувреме дупничани обратно на упованията мъчно стигаха до рискови положения пред противниковата врата. Все отново два пъти стреляха Димитър Илиев и Георги Божилов, само че без триумф. В 74-ата минута Марек въпреки всичко изравни, откакто Близнаков бе прецизен от дузпа – 1:1. Златният късмет за домакините пристигна в 78-ата минута, когато Божилов пропусна след бързо нахлуване. Четири минути по-късно Симеон Димитров с петичка прати топката в мрежата, само че попадение не бе зачетено поради засада.

В 86-ата минута Михаил Цонев от гостите бе изпъден с втори жълт и съот ветно червен картон. И това обаче не оказа помощ на Марек да стигне до успеха. Този неприятен резултат за тима от Дупница може и да не повлияе на класирането в Югозападна Трета лига, в случай, че ЦСКА 1948 III остане отвън първата петица в група 1. Освен това все още Марек продължава да води в таблицата, като към този момент има преднина от четири точки пред втория Чавдар (Етрополе).