Манчестър Юнайтед записа втора поредна победа и общо девета от

...

Автогол донесе успех за Манчестър Юнайтед над Брайтън

Манчестър Юнайтед записа втора поредна победа и общо девета от началото на сезона във Висшата лига. В среща от 13-ия кръг „ алените дяволи “ се постановиха мъчно като хазаин над новака Брайтън с минималното 1:0. Единственото попадение на „ Олд Трафорд “ падна в 66-ата минута, като то бе автогол на Люис Дънк. След днешния триумф Юнайтед се утвърди на втората позиция с актив от 29 точки, на 5 за водача Ман Сити, който обаче е с мач по-малко.

В различен дуел от през днешния ден Тотнъм направи неверна стъпка в борбата за челото, завършвайки наедно 1:1 при семейството си на Уест Бромич Албиън. „ Дроздовете “ откриха резултата още в 4-ата минута посредством Хосе Саломон Рондон, а в 74-ата водачът на „ шпорите “ Хари Кейн възвърне равенството. Така след загубата от Арсенал в предишния кръг, във втори следващ мач от шампионата играчите на Маурисио Почетино не могат да стигнат до трите точки. Лондончани остават на четвъртата позиция с 24 пункта. Уест Бром е 17-и с 11 точки.