Манчестър Юнайтед постигна най-големия си успех въобще от години насам,

...

Манчестър Юнайтед напомни за старата магия и елиминира Барса

" Манчестър Юнайтед " реализира най-големия си триумф изобщо от години насам, като отстрани " Барселона " в плейоф на Лига Европа - 2:1 на " Олд Трафорд " (2:2 в първия мач).

" Червените дяволи " са на осминафинал и по-късно през днешния ден ще научат новия си противник. Още по-впечатляващо е, че във втори следващ дуел те реализираха поврат против водача в Ла Лига, нощес с цената на продължение напред.

Домакините започнаха добре, Бруно Фернандеш пропусна от близко, само че Барса овладя борбата и в 18-ата минута стигна до дузпа, неуместно направена от португалския капитан на британския отбор. Давид де Хеа реагира добре, само че незадоволително и Роберт Левандовски откри.

Развоят смути " Юнайтед ", назад - " Барселона " бе в свои води. Грешка на Де Хеа в духа на вратарските от предната вечер в Ливърпул едвам не докара до 2:0.

След почивката Ерик загар Хаг направи промени, които в последна сметка му взеха решение мача, а тимът му заигра по-динамично в офанзива. А още в 47-ата Фред изравни и вдъхна убеденост в редиците на собствен отбор.

Победният гол заби влезлият от скамейката Антони в 73-тата - 2:1. " Барселона " стигна до брилянтна опция да вкара мача с продължения в добавеното време, когато Рафаел Варан бе на вярното място и мазета топката пред голлинията след удар на Левандовски.

В неделя " Манчестър Юнайтед " играе на край за Купата на Лигата в родината си против " Нюкасъл ".
 Снимка АП/БТА

До рядко виждана сцена се стигна в мача " ПСВ Айндховен " - " Севиля " (2:0). Домакините нощес изгубиха първия мач с 0:3 и потеглиха на поврат в заключителните минути. В края на срещата почитател на нидерландския отбор нахлу на терена и нападна вратаря на испанския тим Марко Дмитрович. Удари го с пестник, само че стражът реагира и смъкна ентусиастът на терена, преди стюардите да се намесят и го изведат.

В идващия кръг не престават още " Ювентус ", " Спортинг " (Лисабон), " Байер " (Леверкузен), " Унион " (Берлин), " Шахтьор " (Донецк) и " Рома ".