Манчестър Юнайтед бе на минути от срамна трета последователна загуба

...

Летящ шотландец влезе от пейката и възкреси Юнайтед

Манчестър Юнайтед бе на минути от срамна трета поредна загуба на „ Олд Трафорд “, само че стигна до приказен поврат с 2:1 над гостуващия Брентфорд в мач от VIII кръг на британската Висша лига.

„ Пчеличките “ бяха на минути от исторически първи триумф като посетители на „ алените дяволи “ от далечната 1937 година насам, само че в добавеното време резервата Скот Мактоминей им вкара 2 гола.

Иначе Матиас Йенсен откри резултата в 26-ата минута след следващата неточност на новия вратар на домакините Андре Онана. В 87-ата минута обаче на терена се появи Мактоминей, който изравни в 93-ата, а в 97-ата с глава донесе успеха на Юнайтед.

След нея отборът към този момент има 12 точки, откакто към този момент записа антирекорд за най-слаб старт във Висшата лига. Брентфорд остава със 7 точки от 8 мача на 14-о място в класирането.