Манчестър сити победи с 2:1 Лийдс в мач от 35-ия

...

"Манчестър сити" постигна десета поредна победа във Висшата лига

Манчестър сити " победи с 2:1 " Лийдс " в мач от 35-ия кръг на Висшата лига. Илкай Гюндоган вкара и двата гола за триумфа и пропусна дузпа малко преди края. Родриго беше прецизен за гостите.

Тимът на Хосеп Гуардиола реализира десетия си следващ триумф във Висшата лига. " Сити " е отпред в класирането с 82 точки, като към този момент води с четири пред " Арсенал ". " Лийдс ", който тази седмица назначи Сам Алърдайс за управител, е 17-и с 30 точки.

" Манчестър сити " натисна още първоначално. Хулиан Алварес пропусна добра опция в 16-ата минута. Ерлинг Холанд имаше опция, само че вратарят Жоел Роблес избави удара му.

В 19-ата минута " Сити " поведе. Рияд Марез подаде на Илкай Гюндоган, който беше прецизен с добър удар. Натискът на домакините продължи, а Холанд насочи нов изстрел, само че без усех. В 27-ата минута се стигна до втори гол. Гюндоган още веднъж вкара след подаване на Марез.

След почивката " Сити " беше покрай нов гол, само че Холанд нямаше шанс и уцели гредата в 62-ата минута. Домакините умерено направляваха мача, а в 84-ата минута получиха дузпа. Холанд остави осъществяването на Гюндоган, който обаче удари греда и не съумя да оформи хеттрика си. Само минута по-късно гостите понижиха изоставането си след бърза офанзива и гол на Родриго. До края обаче домакините не позволиха изненада.

" Челси " пък реализира първа победа във Висшата лига от 11 март насам. Сините сложиха завършек на серията от четири следващи провали в шампионата и общо шест във всички шампионати, откакто се постановиха с 3:1 на " Борнемут " като посетители. Това беше първа победа под управлението на краткотрайния управител Франк Лампард.

Конър Галахър изведе " Челси " напред, а Матиас Виня изравни. Беноа Бадиашил в 82-ата минута и Жоао Феликс в 86-ата донесоха триумфа за " Челси ", който е 11-и в класирането с 42 точки.
Източник: dnevnik.bg