Манчестър Сити победи като домакин Уулвърхемптън с 3:0 в последен

...

Червен картон, дузпа и автогол доближиха "Манчестър Сити" до "Ливърпул"

" Манчестър Сити " победи като хазаин " Уулвърхемптън " с 3:0 в финален мач от 22-ия кръг на британската Висша лига. Две попадения за триумфа на първенците вкара Габриел Жезус, а капитанът на гостите Конър Коуди си означи автогол.

Така отборът на Хосеп Гуардиола, който бе с човек повече от 19-ата минута поради пряк червен картон на Вили Боли от състава на " вълците ", още веднъж се приближи на 4 точки от водача " Ливърпул ". " Манчестър Сити " е с актив от 53, а мърсисайдци имат 57 пункта. " Уулвърхемптън " пък е 11-и с 29 точки.

На " Етихад " " Сити " откри резултата в 10-ата минута, когато Лерой Сане проби по лявото крило и откри чудесно Габриел Жезус в наказателното поле. Бразилецът изпревари вратаря Руи Патрисио и прати топката в мрежата. Девет минути по-късно " Уулвърхемптън " остана с 10 души поради жестоко влизане на Вили Боли в краката на Бернардо Силва.

В 39-ата минута Габриел Жезус удвои от дузпа, отсъдена за фаул на Райън Бенет против Рахим Стърлинг.

През втората част " Сити " предстоящо продължи да господства и оформи класическата си победа в 78-ата минута, когато Кевин Де Бройне центрира, а Конър Коуди си вкара автогол.

За " Манчестър Сити " това е 17-а победа от началото на сезона. В идващия кръг " жителите " гостуват на последния " Хъдърсфийлд ", до момента в който " Уулвърхемптън " приема " Лестър ".
Източник: btvnovinite.bg