Манчестър Сити победи Астън Вила с 2:1 на Уембли“ във

...

Манчестър Сити вдигна Купата на Лигата

Манчестър Сити победи Астън Вила с 2:1 на " Уембли “ във финала на шампионата за Купата на Лигата и отбрани трофея, който завоюва в предните два сезона и общо за седми път в историята. Бирмингамци пък пропуснаха късмет да вземат първо отличиe от 1996 година насам. За мениджъра на „ жителите “ Хосеп Гуардиола това е 21-и извоюван край от 25 досега в треньорската му кариера.

Астън Вила стартира самоуверено и още във 2-ата минута пропуск направи Ел Гази, който насочи неакуратен удар с глава. Постепенно " жителите " постановиха напън и го материализираха посредством Серхио Агуеро в 19-ата минута, който се разписа след асистенция на Фил Фодън. Това бе десети гол за аржентинеца в шест мача като титуляр против Астън Вила.

Последва пропуск на Фодън, а в 30-ата минута Родри удвои задатъка на Сити, засичайки с глава центриране от корнер, който беше погрешно отсъден, поради което протестираше и Дийн Смит. VAR обаче не може да ревизира решения, касаещи корнери, и попадението остана.
Източник: fakti.bg