Малшансът на Реал Сосиедад пред собствена публика остана в историята,

...

Реал Сосиедад счупи домакинския карък

Малшансът на Реал Сосиедад пред лична аудитория остана в историята, откакто отборът съкруши Ейбар с 3:1 и по този начин записа първи домашен триумф в Ла Лига от 25 август насам. Победата беше от лесните и беше изкована още доникъде на мача. Вилиан Жозе откри с глава в 12-ата минута, Аднан Янузай направи 2:0 в 28-ата, а Микел Оярсабал довърши съперника в 46-ата в първата офанзива за втората част.
15/16: 6
16/17: 2
17/18: 6

En solo 11 jornadas, ¡Oyarzabal ha igualado su mejor registro goleador en #LaLiga! #RealSociedadEibar pic.twitter.com/T5qSROLRnB
— LaLiga (@LaLiga) November 5, 2017

След като всичко беше ясно, Сосиедад загуби тласък да нападна и в 72-ата минута Жоан Жордан приключи тъкмо офанзива на Ейбар.

Тимът от Сан Себастиан се изкачи до седма позиция в таблицата, до момента в който Ейбар е тъкмо над изпадащите с много по-слаби индикатори.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 11 кръг, неделя 5 ноември  Реал Сосиедад 3:1краен резулат  Ейбар