Макс Ферстапен с Ред Бул спечели 18-ия кръг от световния

...

Хамилтън триумфира с титлата, Ферстапен спечели в Мексико

Макс Ферстапен с Ред Бул завоюва 18-ия кръг от международния шампионат във Формула 1 - Гран При на Мексико на пистата "Ерманос Родригес ". Той завъртя най-бързо 71 обиколки на дългата 4,304 км писта. Люис Хамилтън стана за 4-ти път международен първенец, без значение от представянето си довечера. Това стана факт след 4-ото място в класирането на Фетел с Ферари. Втората позиция остана за Валтери Ботас с Мерцедес, а трети се подреди Кими Райконен с Ферари.

Още в първата обиколка летящ старт направи Ферстапен с Ред Бул, при конфликт сред Фетел и Хамилтън, британецът спука гума, а на Фетел се наложи да смени носа на болида. След този случай в първата обиколка Фетел зае 16-ото място, а Хамилтън е 19-ти.

В третата обиколка водачът на Ред Бул Даниел Рикиардо влезе в бокса и завърши надпреварата.

Постепенно Фетел стартира да катери позиции и в 18-ата обиколка към този момент заемаше 13-ото място, а Хамилтън към момента се движи 19-ти.

Ферстапен решително контролираше нещата и след 23 обиколки водеше на втория Валтери Ботас на съвсем 6 секунди, а Хамилтън беше затворен с обиколка от водача в подреждането.