Мъжкият национален отбор по волейбол загуби петата си среща от

...

Волейболните национали взеха гейм, но не и победа срещу Полша

Мъжкият народен тим по волейбол загуби петата си среща от Лигата на нациите. В Китай момчетата на селекционера Силвано Пранди се изправиха против международния първенец Полша, само че съумяха да вземат единствено гейм при загубата с 1:3 (25:22, 19:25, 25:27, 20:25).

Мачът започва чудесно за българския отбор. В първия гейм " лъвовете " демонстрираха зъби срещи своите противници, които не бяха в най-благоприятен състав. Пранди пък заложи на Розалин Пенчев, Тодор Скримов, Алекс Грозданов, Светослав Гоцев, Николай Учиков, Георги Братоев и Петър Каракашев.

В средата на първата част Скримов стъпи върху крайник на противник при едно от приземяванията и беше наложително сменен от Николай Пенчев. Въпреки разтърсванията " лъвовете " взеха първия гейм.

Снимка: FIVB

Във втория обаче по-добри на игрището бяха поляците. Третата част бе от огромно значение за крайния процес. Тя беше много оспорвана, като и двата тима демонстрираха добра игра. В последна сметка международните първенци поведоха, а по-късно елементарно завоюваха и мача в идващия гейм.

Най-резултатни за България бяха Розалин Пенчев и Николай Учиков с по 14 точки. Грозданов добави 11.

За поляците Бартош Беднож записа 17.

Утре (9 юни) е последният мач на " лъвовете " в Китай. Те се изправят против европейския първенец от 2015 година - Франция.

В генералното класиране националният тим е на 13-то място след 4 загуби и 1 победа над Канада.
Източник: btvnovinite.bg