Мъжкият национален отбор по волейбол победи и във втория си

...

Волейболистите постигнаха втора победа над тима на Пламен Константинов

Мъжкият народен тим по волейбол победи и във втория си мач съветския " Локомотив " (Новосибирск) с 3:1 (25:22, 25:18, 24:26, 26:24). Клубният отбор на Пламен Константинов гостува във Варна за две инспекции преди началото на европейското състезание.

Селекционерът направи малко промени в състава, спрямо първия мач. Теодор Тодоров смени Виктор Йосифов, а Тодор Алексиев стартира на мястото на Розалин Пенчев. Като либеро излезе Теодор Салпаров, а Владислав Иванов игра за " Локомотив ". Цветан Соколов, Николай Николов и Георги Братоев резервираха местата си от първата среща.

В началото на мача играта бе равностойна, резултатът бе изравняван 5 пъти, след което домакините поведоха с 3 точки при 9:6. Руският отбор изравни при 10:10, последваха нови 4 равенства, след което съумя да поведе с 2 точки при 16:14. Българите незабавно изравниха при 16 равни. Последваха нови пет изравнявания на резултата, само че с добра игра в края на гейма националите завоюваха първата част с 25:22.

България стартира стремително втората част и с доста добра игра и в отбрана, и в офанзива поведе със 7:1. Домакините успяваха да поддържат преднина от 6 и над 6 точки и умерено доиграха втората част и я завоюваха с 25:18.

Гостите започнаха по-добре третата елементи поведоха с 4:2, само че националите ни освен изравниха, само че и поведоха с 6:4. Руският отбор изравни 8:8, последваха нови две равенства, след които Локомотив поведе с 2 точки - 12:10. " Локомотив " сподели по-здрави нерви и завоюва третия гейм с 26:24.

В последната част функциите още веднъж се смениха, като макар леките съмнения, България игра по-добре. Националите завоюваха с 26:24.
Източник: dnevnik.bg