Мъжкият национален отбор по баскетбол стартира със загуба световните квалификации

...

Баскетболистите стартираха със загуба световните квалификации

Мъжкият народен тим по баскетбол започва със загуба международните квалификации в зона Европа. Националите на Росен Барчовски изгубиха при гостуването си на Литва с 69:89.

Домакините взеха първата четвърт с 22:11, а втората приключи наедно 20:20.

В третата четвърт домакините завоюваха с 27:16. Последната четвърт беше извоювана от националите ни с 22:20.

Играчът на Академик Васил Бачев и пловдивчанинът Димитър Димитров записаха надлежно 8 и 14 минути и се отличиха с по три точки.

За България най-резултатен стана Павлин Иванов с 20 точки, а девет добави Венцислав Петков.

Най-резултатен за Литва стана Олисевичус Освалдас с 20 точки.

В другия мач от група F сега играят Босна и Херцеговина - Чехия.

Следващият мач на националите е домакинство в Ботевград на 29 ноември против Босна и Херцеговина.
Източник: trafficnews.bg