Мъжкият национален отбор на България по волейбол стартира с болезнена

...

Загубихме от Испания на старта на европейското във Варна

Мъжкият народен тим на България по волейбол започва с мъчителна загуба европейското състезание, на което страната ни е съдомакин дружно с Италия, Северна Македония и Израел.

Във Варна момчетата на селекционера Пламен Константинов катастрофираха 1:3 (17:25, 21:25, 25:21, 19:25) против непретенциозния отбор на Испания.

Победата в този дуел бе в графата " наложителни ", само че с изключение на много неубедителното показване на националите за неуспеха спомогна и учудващо мощната игра на съперника.

В първите 2 гейма иберийците вземаха задатък и ги затваряха безапелационно.

България се " посъбуди " в третата част и съумя да я запише на своя сметка.

Това обаче се оказа кратковременен проблясък и за отчаяние на публиката във Варна националите не съумяха да създадат нищо впечатляващо и в четвъртия гейм, с цел да записват провал на континенталния шампионат.

За това спомогна и вирусен проблем на единтвения ярък лъч за възкръсване на волейболната популярност на България - Алекс Николов. Той се появи в игра в по-късен стадий на мача, само че очевидно дискомфортът си оказа въздействие.

Най-резултатен против Испания бе капитанът ни Цветан Соколов с 22 т. Алекс Николов приключи с 11.

Следващият дуел на националите ни е в четвъртък от 20,30 ч против Финландия.
Източник: dnesplus.bg