Льо Авър поднесе изненадата на 16-ия кръг във френската Лига

...

Льо Авър поднесе изненада и се справи с Ница в мач от Лига 1

Льо Авър сервира изненадата на 16-ия кръг във френската Лига 1 и победи с 3:1 вкъщи втория във краткотрайното нареждане Ница.

Емануел Саби откри резултата за домакините още в петата минута, а тъкмо половин час по-късно още веднъж американецът удвоия задатъка на своя отбор.

Шест минути след почивката пък преднината на Льо Авър стана класическа, когато и Мохамед Байо се записа измежду голмайсторите.

" Орлите " въпреки всичко откриха сили да стигнат до почетно попадение посредством Том Луше в спомагателното време на срещата.

В 81-ата минута на дуела пък и двата тима останаха в понижен състав поради червени картони на Жан-Клер Тодибо от Ница и Самюел Грансир от Льо Авър.

В подреждането Льо Авър се изкачи до 9-ото място, откакто прекъсна серия от четири следващи мача без победа в шампионата, до момента в който Ница остава втори на 4 пункта зад водач ПСЖ.