Лука Дончич отбеляза рекордните си за сезона 50 точки за

...

Лука Дончич блести при победа на Далас над Хюстън

Лука Дончич означи рекордните си за сезона 50 точки за успеха на Далас над Хюстън със 112:106 в среща от Националната баскетболна асоциация на Съединени американски щати и Канада.

Словенецът добави 10 асистенции и 8 битки и осъществя 6 от 12 тройки. Това беше втори мач в кариерата на Дончич с 50 точки. Рекордът му е 51 точки против Клипърс на 10 февруари 2022 година

Джабари Смит приключи с 24 точки и 10 битки за Хюстън.

Шарлът надигра Лос Анджелис Лейкърс със 134:130 и записа едвам втората си победа в последните 11 мача.

Тимът на Лейкърс изоставаше с 16 точки, само че опита поврат в последната част, воден от звездата Леброн Джеймс, който вкара 18 от общо 34 точки в заключителната четвърт. Джеймс изравни резултата 30 секунди преди края, само че Шарлът съумя да стигне до триумфа след два наказателни удара на Пи Джей Уошингтън, който бе най-резултатен за триумфа с 24 точки.

Поражение претърпя и другият тим от Лос Анджелис - Клипърс, който отстъпи на Филаделфия със 114:110. Джоел Ембийд наниза 44 точки, а Джеймс Хардън приключи с " трипъл-дабъл ", в това число рекордните в кариерата си 21 асистенции за триумфа на " севънтисиксърс ". Хардън осъществя 20 точки и 11 битки за триумфа.