Лудогорец U18 спечели с 1:0 първия сблъсък с Левски (София)

...

Лудогорец U18 спечели с 1:0 първия сблъсък с Левски

Лудогорец U18 завоюва с 1:0 първия конфликт с Левски (София) на четвъртфиналите на шампионата за Купата на БФС за юноши старша възраст.

Двата тима играха на стадион „ Гнездо на орли “.

Срещата предложи доста борба, която се водеше най-вече в централната зона на терена. Затова и головите обстановки не бяха доста. През първото полувреме най-чистата за „ орлите “ се откри в 28-та минута. Петър Кирев засече с глава центриране от фланга, само че вратарят на противника съумя да избие в гредата, а по-късно топката излезе в корнер. Първото полувреме приключи без голове.

През второто момчетата на Захари Сираков осъществиха победния гол в 65-та минута. Вкара го Стивън Вълчев, а асистенцията бе на Никола Георгиев. В 70-та минута състезател на Левски бе изпъден след втори жълт, респективно червен картон. Разградчани обаче не съумяха да се възползват от численото си предимство и да отбележат втори гол.

Първото полувреме не бяхме доста уверени и допуснахме няколко обстановки пред нашата врата. През второто стояхме по-добре на терена и закономерно стигнахме до триумфа, разяснява старши треньорът Захари Сираков след последния съдийски сигнал.

Реваншът на „ Герена “ е на 24 ноември (четвъртък).
Източник: novinata.bg