Лудогорец смаза Астана с 5:1 и с общ резултат 6:3

...

Лудогорец смаза Астана, ще играе с Аякс

Лудогорец смаза Астана с 5:1 и с общ резултат 6:3 продължава напред към плейофите на Лига Европа. Там зелените ще играят с Аякс Амстердам. Участието на плейфофа на Лига Европа подсигурява две неща. При триумф – групова фаза на шампионата. При крах – груповата фаза на.

По два гола за триумфа на орлите означиха Бърнард Текпетей и Якоб Пьотровски. Петото попадение беше дело на капитана Кирил Десподов. Казахстанците приключиха мача с 10 души поради аления картон на Душан Йованчич.

Лудогорец предстоящо стартира да атакува още през цялото време. Логичено след четвърт час стана 1:0. Аслак декор Витри проби отдясно, върна към границата на наказателното поле, а Текпетей я прати в мрежата. Гостите обаче върнаха гола съвсем незабавно. Урега центрира, а Дембо Дарво надскочи и двамата централни бранители за 1:1.

Зелените взеха решение всичко единствено за четири минути след почивката. 62 секунди след началото на второто полувреме стана 2:1 след мощен шут на Пьотровски. В 49-ата минута Текпетей вкара втория си гол в мача. Той овладя изритана топка, подмина Йованчич, направи двойно подаване с Руан Крус и осъществя за 3:1.

После Пьотровски направи 4:1 с добавка от близко, след като Сундберг удари греда. В 67-ата минута пристигна ред и на Десподов. Той се измъкна от отбраната на Астана, пребори се със бранител и пусна топката около вратаря за 5:1.
Източник: flashnews.bg