Лудогорец приключи участието си в Шампионска лига през този сезон!

...

Шок! Лудогорец аут от Шампионската лига

Лудогорец завърши присъединяване си в Шампионска лига през този сезон! " Орлите " позволиха инфарктна загуба с 2:1 при гостуването си на Олимпия Любляна и с общ резултат от 3:2 отпадат от конкуренцията. В самия завършек на конфликта в Словения Кирил Десподов пропусна от бялата точка и не съумя да възвърне паритета.

По-рано в мача точно капитанът на българския отбор откри с прелестен изстрел от фаул, само че доста бързо домакините изравниха посредством Елшник. Десетката на " драконите " донесе триумфа за своя тим с гол в добавеното време. В 82-рата минута пък Сон получи пряк червен картон и остави разградчани с човек по-малко.
-->
Разградчани стартираха по-активно срещата. Те сътвориха няколко рискови положения пред противниковата врата и разумното се случи в 15-ата минута. Кирил Десподов стреля ужасно от директен свободен удар, с цел да изведе отбора си напред в резултата. Само 180 секунди по-късно обаче домакините възвърнаха паритета. Попадението падна след центриране от статично положения, което бе засечено от Елшник.

В 33-тата минута шансът се усмихна на гостите. Шут на футболист на Олимпия срещна гредата. До почивката момчетата на Ивайло Петев позволиха няколко неточности в отбрана и потрепериха съществено, само че Серджио Падт показва своята класа на два пъти. Той отрази рискови изстрели на Сешлар и Педро.

През второто полувреме Ивайло Петев пусна на терена Спас Делев и Якуб Пьотровски, които замениха Матиас Тисера и Бърнард Текпетей. В 58-ата минута Десподов още веднъж матира съперниковия пазач. Голът обаче бе вярно анулиран поради засада, написа actualno.com.
Източник: standartnews.com