Лудогорец II изпусна Добруджа и стигна само до 1:1 в

...

Дубълът на Лудогорец изпусна Добруджа и стигна само до равенство

Лудогорец II изпусна Добруджа и стигна единствено до 1:1 в мач от 20-ия кръг на шампионата във Втора лига, игран на стадион " Гнездо на орли ". Талантите на първенците могат да съжаляват, че не взеха трите точки. Те сътвориха повече и по-чисти голови обстановки пред вратата на противника, който изравни от дискусионна дузпа. За дубъла на " орлите " като титуляри излязоха Педро Енрике и Рай Насименто.
Още във 2-та минута Насименто насочи рисков удар от границата на наказателното поле, а топката профуча над напречната греда. В 15-та минута Цветослав Петров стреля съвършено от директен свободен удар и не остави шансове на Георги Аргилашки - гол и 1:0. В 18-та минута Рай Насименто откри Хюсеин Кельовлуев самичък, непокрит и на няколко метра от вратата. Бързоногият футболист обаче стреля високо над задачата. В 22-та минута гостите извършиха ъглов удар, а Пламен Пепеляшев боксира топката пред Димитър Пиргов, само че последва контакт сред двамата и основният арбитър Кристиян Колев уточни бялата точка. Опитният Преслав Йорданов извърши тъкмо дузпата и изравни резултата. В 38-та минута Цветослав Петров се освободи от защитник и стреля от дъгата пред наказателното поле, а кълбото мина на сантиметри от страничния дирек.

След почивката разградчани бяха покрай победното попадение в 70-та минута. Цветослав Петров лиши и изведе Рай Насименто очи в очи с Аргилашки. Ударът обаче бе в обсега на стража и той го отрази. Минута по-късно Хюсеин Кельовлуев напредна отдясно и центрира, а Насименто засече ефектно със задна ножица. Топката обаче мина покрай гредата.

„ Съжалявам, че не спечелихме през днешния ден. Срещу нас бе тим, в който личат имената на доста потвърдени и опитни футболисти. Нашият млад състав обаче даде заслужен отпор и бе по-добрият на терена. Изпуснахме минимум две стопроцентови положения и в случай че бяхме осъществили най-малко едното, щяхме да вземем трите точки “, разяснява след последния съдийски сигнал старши треньорът Валери Венков.