Лудогорец и ЦСКА завършиха наравно 0:0 в двубой от плейофната

...

"Лудогорец" и ЦСКА без победител, двата тима с куп пропуски

" Лудогорец " и ЦСКА приключиха наедно 0:0 в дуел от плейофната фаза на Първа лига. На стадиона в Разград и двата отбора направиха куп пропуски, а гол на Клаудиу Кешерю в края бе анулиран поради засада.

Така " Лудогорец " остава на върха в родния шампионат с актив от 64 точки, три повече от ЦСКА, който е втори. Трети е другият столичен гранд - " Левски ", който има 55 точки.

Гостите можеха да поведат още във 2', когато Евандро бе изведен самичък против Ренан, само че стреля в него. " Лудогорец " отговори няколко минути по-късно - Вандерсон проби отляво и опита да откри Лукоки. Пасът му обаче бе кръстосан.

В 9' ЦСКА пропусна нов златен късмет, като този път вратарят на " Лудогорец " се намеси чудесно. След единствено 17 минути игра в Разград " алените " пропиляха следващата добра опция - Али Соу подаде към непокрития Жоржиньо, който прати топката над гредата от към 10 метра.

Впоследствие първенецът заигра по-внимателно и на терена имаше борба, само че без рискови обстановки до края на полувремето.

След почивката домакините взеха самодейността, само че мъчно създаваха положения. В 64' Вандерсон насочи удар настрана от вратата, а отборът на Любослав Пенев реализира рискова офанзива, приключила с центриране, което Ренан мазета с върха на пръстите си.

Последва напън от страна на " Лудогорец " и в 69' Лукас Саша бе покрай разкриване на резултата, само че ЦСКА оцеля.

В идната офанзива на разградчани Попа откри Вандерсон, чийто удар бе избит от Черниаускас, а Клаудиу Кешерю не съумя да се разпише при добавката.

До края " Лудогорец " продължи да търси гола, само че гостите удържаха.

" Лудогорец ": 33. Ренан, 8. Лукас Саша, 30. Моци, 28. Григоре, 3. Недялков, 18. Дяков, 96. Юсеин, 92. Лукоки, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 28. Кешерю

ЦСКА: 30. Черниаускас, 19. Турицов, 5. Бодуров, 24. Томаш, 3. Жеферсон, 6. Пинто, 15. Малинов, 7. Жоржиньо, 20. Тиаго, 10. Евандро, 22. Соу

Източник: btvnovinite.bg