Лучано Бенавидес (Хускварна) спечели при мотоциклетистите днешния девети етап от

...

Рали “Дакар”: Лидерът при моторите води с 3 секунди

Лучано Бенавидес (Хускварна) завоюва при мотоциклетистите днешния девети стадий от рали “Дакар ” сред Риад и Харах с дължина 358 километра, само че огромната вест е, че след него разликата сред първия и втория в класирането е едвам 3 секунди.

Това стана допустимо, откакто Тоби Прайс (КТМ) приключи през днешния ден втори и сви разликата с Скайлър Хауис (Хускварна) от 13 на 3 секунди. В хода на стадия Бенавидес и Прайс на няколко пъти си размениха водачеството, само че в последна сметка Лучано стигна първи на финала с задатък от 1,02 минути пред австралиеца.

След деветия стадий трети в общото нареждане е Кевин Бенавидес (КТМ), който е на 5,09 минути от водача.

На 16 километра след старта през днешния ден падна Хоан Бареда (Хонда) и беше откаран в болница в Риад със мощни болки в гърба, като лекарите са решили да оставят испанеца в лечебното заведение. Преди днешния стадий Бареда заемаше осмото място в класирането.
  Рали “Дакар ”: Битката при мотоциклетистите стартира изначало Рали “Дакар ”: Битката при мотоциклетистите стартира отначало