Лос Анджелис Клипърс победи със 101:95 точки като гост Мемфис

...

ЛА Клипърс пребори Мемфис, ЛеБрон донесе успех на Лейкърс

Лос Анджелис Клипърс победи със 101:95 точки като посетител Мемфис Гризлис в среща от постоянния сезон на НБА. „ Ножиците “ завоюваха дуела след мощно второ полувреме, защото на почивката изоставаха с шест точки.

„ Дабъл-дабъл “ за триумфа на Клипърс записа Терънс Ман – 23 точки и 12 битки, а най-резултатен бе Кауай Ленард с 24 точки. По 14 прибавиха Пол Джордж и Ръсел Уестбруук. С „ дабъл-дабъл “ се регистрира и Ивица Зубач – с 10 точки и още толкоз битки. За Мемфис 29 точки означи Джарън Джаксън Жуниор.

В класирането ЛА Клипърс е трети на Запад с баланс от 37 победи и 18 загуби, до момента в който Мемфис е 13-и в същата конференция с актив от 20 триумфа и 37 провали.

CLIPPERS WIN!!!
— LA Clippers (@LAClippers)
Леброн Джеймс наниза 30 пункта и Антъни Дейвис добави 28 с 13 битки за победа на градския противник Лос Анджелис Лейкърс със 123:118 против гостуващия Сан Антонио Спърс. Д'Анджело Ръсъл приключи с 22 точки, а най-резултатен за Спърс бе Виктор Уембеняма с 27 точки и 10 битки.

„ Езерняците “ са девети на Запад с 31 триумфа и 27 провали, до момента в който Сан Антонио е финален в конференцията с 11 победи и цели 46 загуби.

LeBron James and Anthony Davis were the heartbeat in the Lakers' win against the Spurs!

Anthony Davis: 28 PTS, 13 REB
LeBron James: 30 PTS, 9 AST