Локомотив (София) спечели титлата от Държавното лично отборно първенство по

...

Боксьорите на Локомотив триумфираха с националната отборна титла при младежите

Локомотив (София) завоюва купата от Държавното персонално отборно състезание по бокс при младежите. Талантите на столичните „ железничари “ стигнаха до трофея след втория кръг, който се организира през седмицата в (Горна Оряховица). Второто място остана за ЦСКА, а на третата позиция се подредиха домакините от Локомотив Гражданско отделение.

Боксьорите на Локомотив (София) завоюваха три медала по време на шампионата, което бе задоволително, с цел да ликуват с отборния трофей в крайното класиране. Злато в Горна Оряховица сграбчи Стелиян Страхилов (75 кг), който на финала отхвърли Чънар Хюсеин от БВС. С бронзови оценки пък се поздравиха Ицо Димитров (48 кг) и Жан-Божидар Сидеров (80 кг).

ЦСКА излъчи двама първенци на шампионата, което подпечата второто място на „ армейците “ в крайното класиране. В категория до 57 кг Димо Тониев победи с 3:0 Георги Иванов (Изгрев, Бургас), а Георги Стоянов (86 кг) отхвърли в първия рунд Адриан Попов (КРПОЛ).

Домакините от Локомотив (Горна Оряховица) заеха третата позиция в ДЛОП, откакто пред своя аудитория завоюваха пет медала. Шампион стана Йоан Стефанов (48 кг), който победи на финала Антон Антонов от Светкавица. Със сребърни оценки се поздравиха Тодор Паралесков (51 кг) и Михаил Куцаров (92 кг), а с бронз останаха Илия Инджов (75 кг) и Димитър Брусев (80 кг).