Локомотив победи с 2:1 Локомотив София в железничарското дерби в

...

Локо взе “железничарското“ дерби и се доближи до шестицата

Локомотив победи с 2:1 Локомотив София в " железничарското " дерби в елита и записа нова победа в шампионата. Димитър Илиев откри от дузпа при започване на второто полувреме, а малко по-късно Георги Минчев удвои, Виржил Пенсон вкара почетния гол за гостите.

В 3-та минута удар на Божидар Кацаров беше уловен от Реадер.

В 14-та минута последва неакуратен удар на Лукас Салинас.

В 35-та минута и Бухмиди стреля неопределено.

В 53-та минута Локомотив получи дузпа, откакто Бухмиди игра с ръка в наказателното поле. Той получи втори жълт картон и беше изпъден, а Димитър Илиев не сгреши от дузпата - 1:0.

В 59-та минута домакините вкараха втори гол, откакто Димитър Илиев подаде към Георги Минчев, който от близко осъществя за 2:0.

В 69-та минута Лукас Реадер избави удар на Александров.

В 78-та минута Локомотив получи заобиколен свободен удар, откакто Любенов улови топката след подаване от негов съотборник. Карагарен стреля, само че над вратата.

В 88-та минута Виржил Пенсон оформи крайното 2:1. Той пое топката след хубаво подаване и с акуратен удар не остави шансове на Лукас Рейдър.

Локомотив към този момент е седми с 20 точки, а Локомотив София е на 10-то място с 14 точки.

Следващата седмица Локомотив гостува на Пирин.

Локомотив Пловдив: Лукас Реадер, Артур Крачун (Видол Сейменски 77 мин.), Олексей Биков, Емил Янчев, Бирсент Карагарен, Парвизджон Умарбаев, Милош Петрович, Йосип Томашевич (Конър Руан 61 мин.), Лукас Салинас, Димитър Илиев, Георги Минчев

Локомотив София: Александър Любенов, Селсо Рапозо, Пламен Крачунов, Йоргос Кацикас, Мики Орачев, Матеус Роча, Александър Александров (Владимир Семерджиев 90 + 1 мин.), Божидар Кацаров (Александър Милошев 75 мин.), Октавио, Виржил Пенсон, Мохамед Бухмиди
Източник: trafficnews.bg