Локомотив Пловдив записа трета поредна победа в контролите от зимната

...

Локомотив Пловдив постигна минимален успех над Пирин Благоевград в контролна среща

Локомотив Пловдив записа трета поредна победа в контролите от зимната си подготовка, откакто „ черно-белите “ надиграха Пирин Благоевград с минималното 1:0 като хазаин. Единственото попадение в срещата осъществя Хорхе Сегура в 81-ата минута.

Двубоят мина на ниски обороти и чисти положения пред двете порти липсваха.

В 37-ата минута Локомотив стигна до първи прецизен удар в мача, откакто Ивайло Иванов стреля рисково от отдалеченост към горния десен ъгъл на Максим Ковальов, който обаче се разтегна добре и избави.

В 78-ата минута Локомотив можеше да означи попадение по смешен метод след неточност на вратаря на Пирин Марио Кирев, който в опита си да почисти мощно напред уцели футболист на „ черно-белите “ в главата и топката мина на сантиметри над напречната греда.

Все отново три минути по-късно играчите на Александър Томаш съумяха да осъществят посредством Хорхе Сегура. Централният защитник бе най-съобразителен в наказателното поле на „ орлетата “ при безредие след центриране от директен свободен удар и неразчетено излизане на Кирев.

Това бе трета контрола за „ черно-белите “ от началото на зимната подготовка. В първата си инспекция Локомотив надделя с 2:1 дублиращия си тим в закрита образователна игра, а по-късно със същия резултат. " Орлетата " пък изгубиха с 1:3 от втородивизионния Струмска популярност в първата си контрола от подготовката.