Локомотив Пловдив спечели трудно гостуването си на Спартак Варна с

...

Карагерен измъкна Локо Пд сух от Варна

Локомотив Пловдив завоюва мъчно гостуването си на Спартак Варна с 2:0. Първият гол падна четвърт час преди края, а другият в добавеното време

В началото на мача домакините имаха искания за дузпа, откакто Ромеш Ивей падна след конфликт с Райън Бидунга на границата на наказателното поле, само че след преразглеждане от ВАР сигнал за нарушаване не пристигна.

Малко по-късно Димитър Илиев направи прекрасен пробив в отсрещното наказателно поле, само че ударът му бе избит от бранител.

В 30-ата минута Здравко Димитров стреля чудесно от директен свободен удар, само че Динко Хоркаш мазета в ъглов удар.

Минута по-късно обаче " соколите " помислиха, че са разкрили. Ивайло Климентов прати дълъг пас, а зад отбраната изскочи Денис Баланюк, който с глава съумя да осъществя. След няколко минути обзор от страна на ВАР се оказа, че украинецът е бил в минимална засада.

В 74-ата минута гостите откриха резултата. Бирсент Карагарен получи топката на границата на наказателното поле и с акуратен удар осъществя в интерес на Локомотив.

Вторият гол падна в добавеното време, негов създател още веднъж бе Карагерен.
Източник: lupa.bg