Локомотив и Ботев поделиха точките в първото Пловдивско дерби за

...

Локо и Ботев поделиха точките в 117-то Пловдивско дерби

Локомотив и Ботев поделиха точките в първото Пловдивско дерби за този сезон, който беше и първи мач за двата тима за новия сезон в елита. Мартин Секулич откри в 14-та минута от дузпа, а Пиер Зебли изравни в 77-та минута за Локомотив. Ботев уцели и греда посредством Красиан Колев. Така двата отбора не се победиха в 117-то Пловдивско дерби на фаза в Първа лига и общият баланс е еднакъв.
Прочетете още

Във втората минута Джеймс Етоо опита прехвърлящ удар от отдалеченост, само че той беше доста неакуратен.

В 5-та минута Паскалев стреля с глава, само че топката мина над вратата.

В 11-та минута Етоо центрира към Мартин Секулич, който беше изпреварен от Хоркаш, който обаче връхлетя върху нападателя на Ботев и съдията Драгомир Драганов отсъди дузпа. Секулич застана зад топката и не сгреши - 0:1.

В 13-та минута Матеус Силва стреля с глава след осъществяване на корнер, само че доста неопределено.

В 20-та минута Ботев пропусна чудесна опция да удвои резултата. Красиан Колев изведе Мартин Секулич, само че Хоркаш излезе прозорливо и парира удара на панадателя. След това топката доближи до Колев, който насочи удар, само че топката срещна гредата.

В 28-та минута Джовани откри добре Христо Иванов, който обаче стреля едва и не затрудни Ханкич.

В 37-та минута рисков удар на Пиер Зебли беше избит от Ханкич.

Локо изпусна доста чисто състояние малко по-късно Ангел Лясков стреля, а Матеус Силва отклони с пета, Ханкич обаче още веднъж се намеси добре и избави.

В 42-та минута Дион стреля, само че вратарят на Ботев улови.

В петата минута от добавеното време на първата част Джовани стреля, само че Ханкич улови.

В 53-та минута Мартин Паскалев изгуби топката от Янис Карабельов, който излезе самичък против Хоркаш, само че не съумя да осъществя.

След това Красиан Колев насочи прекрасен шут, който Хоркаш мазета.

В 60-та минута имаше и втора промяна за Локомотив, откакто в игра влезе Алфа Конте, а излезе Евандро.

Само секунди, откакто влезе Конте имаше чудесна опция, само че ударът му беше неакуратен.

В 65-та минута Лясков навлезе в наказателното поле и насочи удар, който мина около вратата на Хоркаш.

В 67-та минута Локомотив имаше искания за дузпа за нарушаване на Пунчец против Минчев. Драганов не отсъди дузпа в обстановката.

Малко по-късно Ботев провежда рискова офанзива, която приключи с удар на Рабей, който обаче беше много слаб и Хоркаш улови без проблем.

Последва и прецизен удар на Христо Иванов, само че също слаб и Ханкич улови.

Ботев отговори с неакуратен изстрел на Секулич.

В 77-та минута Локомотив изравни, откакто Пиеб Зебли насочи удар отвън пеналта и не остави шансове на Ханкич за 1:1.

Секулич насочи удар, който Хоркаш избави.

Локомотив:  Динко Хоркаш, Ангел Лясков, Марти Паскалев, Хорхе Сегура, Матеус Да Силва, Пиер Зебли, Христо Иванов (Петър Андреев 90 + 1 мин.), Бабакар Дион (Георги Минчев 46 мин.), Джовани, Димитър Илиев, Евандро (Алфа Конте 60 мин.)

Ботев:  Хидайет Ханкич, Николай Минков, Станислав Работов (Джаспър Ван Хертъм 79 мин.), Роберто Пунцеч, Самуел Акере, Янис Карабельов, Джеймс Етоо, Амаду Думбоя (Точукву Ннади 75 мин.), Реда Рабей (Уме Емануел 72 мин.), Красиан Колев, Мартин Секулич

Източник: trafficnews.bg