Ливърпул вкара три безответни гола на Уотфорд на "Викаридж Роуд"Ливърпул

...

Ливърпул вкара три безответни гола на Уотфорд на "Викаридж Роуд"

Ливърпул се наложи над Уотфорд с 3:0 в дуел от 13-и кръг на британското състезание, който се игра на стадион "Викаридж Роуд". "Червените" вкараха и трите гола през второто полувреме, а последните десетина минути играха с човек по-малко.

През първата част голови положения съвсем липсваха, като вратарят на "стършелите" Бен Фостър се отличи с две положителни спасявания, а сътрудника му от Ливърпул Алисон отрази един рисков изстрел. Мохамед Салах даде преднина на гостите в 67-ата минута, отбелязвайки седмия си гол за сезона. Трент Александър-Арнолд с отлично осъществяване от директен свободен удар повиши преднината в 76-ата минута, а в 82-ата капитанът на Ливърпул Джордан Хендерсън получи втори жълт картон и остави тима си с 10 индивида на терена. Минута преди края на постоянното време Фирмино вкара трети гол за Ливърпул, който остава без загуба през новия сезон. Мърсисайдският отбор има две точки по-малко от водача Манчестър Сити, който в успореден мач разгроми Уест Хям с 4:0 като посетител. Точни за "гражданите" бяха Давид Силва, Рахийм Стърлинг и на два пъти Лерой Сане.