Ливърпул разби Спарта Прага с 5:1 като гост в първи

...

Ливърпул обезсмисли реванша със Спарта и задмина кота 1000 гола при Клоп

Ливърпул разруши Спарта Прага с 5:1 като посетител в първи осминафинален конфликт от шампионата Лига Европа.

„ Червените “ дойдоха в чешката столица с мисълта за основния мач за купата в Англия против Манчестър Сити тази неделя, само че си свършиха работата и дадоха отмора на главните си играчи. Интригата бе убита до почивката с три безответни гола на сметката на гостите – тъкмо осъществена дузпа от Алексис Мак Алистър и две красиви попадения на Дарвин Нунес, първото от които бе под номер 1000 за мърсисайдци под управлението на Юрген Клоп е 476 срещи във всички шампионати.

Спарта имаше обстановки преди паузата и справедливо стигна до гол в самото начало на втората част, когато влезлият от пейката Конър Брадли нямаше шанс и откри личната врата. Скоро по-късно обаче Луис Диас повиши на 4:1, а попадение на завърналия се след контузия Мохамед Салах бе анулирано поради тънка засада. Ливърпул вкара и пето попадение посредством друга от промените си – Доминик Собослай. По този метод реваншът на „ Анфийлд “ след седмица се обрисува протоколен.

В различен дуел, Рома също направи голяма крачка към четвъртфиналите след непредвиден триумф над Брайтън с 4:0. На „ Олимпико “ възпитаниците на Даниеле Де Роси продължиха с положителното си показване в последно време и завоюваха с голове на Пауло Дибала, Ромелу Лукаку, Джанлука Манчини и Браян Кристанте.

Леверкузен избегна първа загуба от началото на сезона във всички шампионати с късен изравнителен гол при визитата на Карабах. Милан пък пречупи съпротивата на 10 от Славия Прага и взе задатък преди реванша в Чехия след 4:2 на личен терен.