Ливърпул победи Кристъл Палас с 1:0 на стадион Анфийлд в

...

Ливърпул се добра до победата на Анфийлд

Ливърпул победи Кристъл Палас с 1:0 на стадион " Анфийлд " в първия си домашен мач за новия сезон в британската Висша лига.

В първия кръг, който се игра предходната седмица, мърсисайдци позволиха късно равнене против Уотфорд и този път реализираха победа, с която зарадваха своите почитатели.

Домакините бяха много по-активни през първата част, като най-хубавите офанзиви на мърсисайдци се развиваха по левия фланг, където доста пламенно действаше дебютантът Робъртсън.

Джеймс Милнър, Жоел Матип и Садио Мане обаче пропуснаха положителни обстановки, а мощен удар на Роберто Фирмино бе избавен. В края на полувремето пък Симон Миньоле боксира мощен изстрел на Джейсън Пънчиън от далечна отдалеченост.

В 73-ата минута Ливърпул съумя да поведе. Робъртсън още веднъж нападна, само че Миливоевич овладя топката на границата на наказателното поле.

Там обаче Соланке притисна играча на Палас и последният загуби топката, която след рикошет се озова на пътя на Мане. Нападателят стреля технично около Хенеси за 1:0.

Ливърпул към този момент има четири точки, до момента в който Кристъл Палас записа втора поредна загуба под управлението на новия управител на клуба Франк де Бур.
Източник: offnews.bg